ام جی برای کدام کشور است؟ چین یا انگلیس

برند ام جی یا موریس گاراژ نام یک شرکت سازنده خودروی انگلیسی بسیار قدیمی می‌باشد که در سال 1924 تاسیس گردید. این کمپانی توسط ویلیام موریس بنیان گذاری شد.در طول 40 سال مدت مدیریت موریس در این شرکت، محصولات بسیار متنوعی به فروش رسانیده شد اما پس از مرگ وی، رو به افول نهاد و نتوانست به روزهای اوجش بازگردد.

علی رغم اینکه کمپانی ام جی تحت سرپرستی کمپانی‌هایی همچون بی ام و و سایر کمپانی‌ها درآمد، اما چندان تفاوتی ایجاد نشد. نهایتا در سال 2006 و همگام با پیشرفت چینی‌ها در صنعت خودروسازی، شرکت سایک موتورز چین، اقدام به خرید این کمپانی نمود و در نتیجه این برمد بریتانیایی، به طور مجدد احیا شد. اکنون تولیدات برند ام جی در کارخانجات تولیدی سایک موتورز انجام می‌گیرد اما شاین ذکر است که دفتر تحقیق و توسعه این برند، در انگلیس قرار دارد.

در ادامه این مطلب از وب سایت یکتا یدک، به بررسی بیشتر راجع به خودرو ام جی و انواع محصولات این برند می‌پردازیم.

چشم انداز خودرو ام جی در ایران

لوازم یدکی ام جی

در راستای تحولاتی که ذکر نمودیم، شرکت سایک موتور، با ایران به توافق رسید و به مرور زمان برخی از محصولات برند ام جی به ایران نیز وارد شد که از این میان می‌توان به ام جی 550 و ام جی 350 اشاره نمود. در ادامه ام جی 3، ام جی 6، ام جی 360 و کراس اوور ام جی GS نیز وارد بازار ایران گردید. تمامی این خودروها باوجود قیمت مناسب و کیفیت خوب، به دلیل واردات محدود و عدم تبلیغات مناسب، از چندان اقبال و موفقیتی برخوردار نگشتند. علی رغم اینکه خودرو ام جی، در ایران چندان شناخته شده نیست اما در جهان از شهرت بالایی برخوردار است.

شاید برای شما جالب باشد:  بسترن ساخت کدام کشور است؟ نقد و بررسی کامل خودروهای بسترن

معرفی محصولات ام جی

بهتر است بدانیم که خودرو ام جی در ایران و در شهر تبریز مونتاژ می‌گردد، از این رو در ایران طرفداران بسیاری دارد.

اولین و نخستین محصولی که چینی‌ها با نام برند ام جی وارد بازار جهانی نمودند، ام جی 6 نام داشت. اگرچه در کنار این خودرو، مدل ام جی 550، در خط تولید قرار داشت. خودرو ام جی 550 باتوجه به اینکه شباهت و اشتراکات بسیاری با محصولی از روور دارد، یک خودرو با طراحی انگلیسی محسوب می‌گردد.

همگام با تولید کراس اوور ام جی GS و ام جی 3 که هاچبک است، مدل خودرو ام جی به نام ام جی GT نیز موجود می‌باشد که در مقایسه با ام جی 6 به لحاظ قیمتی، بسیار مناسب اما به لحاظ فنی، از ضعف‌هایی برخوردار می‌باشد.

اولین نسلی که از خودرو ام جی، وارد بازار ایران گردید، خودرو ام جی 5 نام داشت که با عنوان مدل ام جی 350 در ایران عرضه بسیار محدودی داشت و این خودرو که مونتاژ کشور چین بود در بازار انگلیس و استرالیا نیز راه یافت.

نمایندگی ام جی در تهران

بازار خودرو ام جی در ایران

در سال 1388 شرکت مدیا موتورز توانست اخذ نمایندگی برند ام جی در ایران را بواسطه توافق با مدیر این برند؛ سایک، کسب نماید در نتیجه توانست اقدام به واردات خودرو ام جی در ایران نماید.

از این رو، شرکت مدیا موتورز، انواع مدل‌های ام جی 550، ام جی 3، ام جی 6، ام جی GS و ام جی  Gtرا وارد بازار ایران نمود. پس از سالها، کمپانی ام جی به منظور تولید خودروهای ام جی در ایران، با شرکت صنعت خودرو آذربایجان توافق نمود و در نتیجه مونتاژ ام جی 360 آغاز شد.

شاید برای شما جالب باشد:  مقایسه ام جی gs با سانتافه

سخن پایانی

در این مطلب از وب سایت یکتا یدک، به بررسی خودرو ام جی و اینکه مربوط به کدام کشور است؛ چین یا انگلیس، مطالبی را ارائه نمودیم. امیدواریم برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *